Korálková kytička

koralkove-kyticky-modre koralkova kyticka

Potřeby na jednu kytičku:

 • 6 korálků ve tvaru lístečků (lístek) - tvoří velké okvětní lístky
 • 6 korálků ve tvaru kapek (kapka) - tvoří menší okvětní lístky mezi většími lístky
 • 18 pomocných korálků (pomoc.rokail) - zpevňují kytičku a neměly by být příliš výrazné
 • 6 základních korálků ( zákl. rokail) - tvoří kroužek kolem středové perličky
 • 1 perlička - tvoří střed kytičky
 • vlasec o síle 0,25 cca 60 cm dlouhý

Postup:

Pozor ! Nezaměňte při vázání kytičky levý a pravý konec vlasce. I když se mezi sebou budou prohazovat, existuje jednoduchá pomůcka : LEVÝ KONEC JE PRO VÁS VŽDY TEN, KTERÝ VYCHÁZÍ Z KAPKY!!  Při navlékání rovnejte korálky tak, aby kapky směřovaly směrem nahoru.

 1. Na levou část vlasce navlečte: 1 lístek. A na pravou: 1 pomocný rokail, 1 zákl. rokail, 1 pomocný rokail a 1 kapku. Levou část vlasce, na kterém je lístek, provlečte kapkou a pomocným rokailem a utáhněte.
 2. Na levou část vlasce opět navlečte: 1 lístek. A na pravou část vlasce navlečte: 1 základní rokail, 1 pomocný rokail a 1 kapku. Levou část vlasce provlečte kapkou a pomocným rokailem. Takto postupujte ještě 3x, dokud není navlečeno 5 lístků.
 3. Poslední lístek navlečte opět na levý konec vlasce a navlečte na něj i kapku a pak protáhněte prvním pomocným rokailem na začátku navlečených korálků směrem zespoda nahoru. Na pravý konec vlasce navlečte základní rokail, protáhněte také prvním pomocným rokailem směrem z hora dolů a pak ještě kapkou a utáhněte.
 4. Na konec vlasce, který vede nad kytičku, navlečte perličku a pak jej protáhněte protilehlým pomocným rokailem a kapkou pod ním a tím ho dostaneme na spodní stranu kytičky.
 5. Kytičku na spodní straně zpevněte pomocným rokailem tak, že na jeden konec vlasce navlečte nejprve 1 pomocný rokail a protáhněte lístkem, pak navlékejte vždy 2 pomocné rokaily a provlékejte lístky.
 6. Nakonec navlečte zase pouze 1 pomocný rokail a vlasec protahujte dál po obvodu kytičky tak, aby se konce vlasců dostaly k sobě. Nakonec oba konce svažte k sobě.

Katalog odkazů aaa-katalog.cz Alfa Elchron Slovenský vyhľadávač BEST.SK Citysearch.cz Catalog Clonet - evropský katalog  Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz ONCZ.NET Qkatalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, qkatalog.cz Topweby.net ZDROJ.cz - katalog odkazů Zeewa.cz - váš internetový katalog stránek a vyhledávač

© 2014 Dílna Kajjka, template & programming by ALPOD.net, powered by Joomla! & Afterburner, GDPR