Vrtaná vejce "Madeira"

madeira                          madeira navod

Potřeby:

  • Pochopitelně vyfouknuté vajíčko
  • Malou modelářskou frézku (nebo kulatý pilník a spoustu trpělivosti)
  • Savo
  • Bílou voskovku a včelí vosk
  • Stojánek se lžící na rozpouštění vosku (nebo aromalampičku)
  • Tužku se zapíchnutým špendlíkem

Postup:

  1. Nejprve si na vajíčko vyznačte místa, kde budete vrtat dírky. Můžete věřit svému oku, nebo si dírky poctivě rozměřit.
  2. Vajíčko uchopte pevně do dlaně a dejte se do vrtání. Frézku držte kolmo ke skořápce a moc netlačte .. vrtat je potřeba s citem. Po pár dírkách už budete mít ten správný odhad síly. Pokud pár prvních vajíček rozmáčknete, nezoufejte a zkuste to prostě znova.
  3. Po vyvrtání všech dírek ponořte vajíčko do roztoku Sava a vody (1:1). Odstraní se tím vnitřní blána vajíčka a skořápka krásně vybělí. Potom vajíčko umyjte pod teplou vodou a nechte dobře vyschnout.
  4. Nyní budete potřebovat nějaké udělátko pro rozehřívání vosku. Můžete ušpinit aromalampičku, nebo udělat smutné oči na partnera a on vám vyrobí praktický stojánek. Pak už se můžete vesele pustit do malování. K rozehřívané bílé voskovce přidejte trochu včelího vosku, bude se vám malovat lépe. K práci si vezměte tužku se zapíchnutým špendlíkem s malou kovovou hlavičkou.

Dobrá rada nad zlato:

Před vrtáním si vyfouknutá vajíčka nechte dobře proschnout (klidně i několik měsíců) – čerstvě vyfouknutá vajíčka ráda praskají. 

Katalog odkazů aaa-katalog.cz Alfa Elchron Slovenský vyhľadávač BEST.SK Citysearch.cz Catalog Clonet - evropský katalog  Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz ONCZ.NET Qkatalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, qkatalog.cz Topweby.net ZDROJ.cz - katalog odkazů Zeewa.cz - váš internetový katalog stránek a vyhledávač

© 2014 Dílna Kajjka, template & programming by ALPOD.net, powered by Joomla! & Afterburner, GDPR