Drátované prstýnky

prstynky navod prstynek

Malá ozdůbka, módní doplněk, blýskavý dáreček … klidně vymýšlejte dál, čím vším je takový prstýnek.

Každopádně je věcičkou, která může udělat radost mnohokrát. Dejte prstýnek jako dárek a hned je tu dvojnásobná radost. Vaše i obdarované osůbky. A co radost ztrojnásobit? Jak? Přidejte k tomu ještě radost z tvoření tím, že prstýnek sami vyrobíte. A navrch přidejte i mou radost z toho, že vás prstýnek teď můžu naučit. J

Co budete potřebovat:

  • 25 cm drátu o síle 0,9 mm
  • 90 cm drátu o síle 0,4 mm
  • Korálky podle nálady
  • Trn na výrobu prstýnků>
  • Kleště

Jak na to:

  1. Silnější drát obtočte dvakrát okolo trnu na prstýnky. Dráty se spolu nikde nekříží. Pak v horní části oba konce drátu překřižte a ohněte do pravého úhlu. Tím vytvoříte základní kříž.
  2. Nyní sejměte dráttrnu. V místě křížení stiskněte pevně v prstech, pak konce drátů provlečte vytvořeným kruhem, obtočte okolo drátů až do původního směru. Pravý drát na pravé straně a levý na levé. Volné konce drátu pak zkraťte na délku 1,5cm a na jejich koncích stočte malé spirálky.
  3. Nyní si připravte slabý drát.jedné třetině jeho délky ho namotejte na „uzel“ prstýnku. Kratším koncem budete vyplétat kostru prstýnku jen po spirálku. Delším pak budete vyplétat i vrchní část s korálky. Vyplétejte kostru osmičkovým výpletem – udělejte několik otoček na jedné straně kostry a pak přejděte na druhou stranu kostry a udělejte opět několik otoček.
  4. Ve vrchní části prstýnku navlékejte na slabý drát korálky (jeden či více) vždy při přechodujedné strany na druhou. Nakonec zbylé dráty odštípněte kleštěmi.

A prstýnek je na světě!

Katalog odkazů aaa-katalog.cz Alfa Elchron Slovenský vyhľadávač BEST.SK Citysearch.cz Catalog Clonet - evropský katalog  Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz ONCZ.NET Qkatalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, qkatalog.cz Topweby.net ZDROJ.cz - katalog odkazů Zeewa.cz - váš internetový katalog stránek a vyhledávač

© 2014 Dílna Kajjka, template & programming by ALPOD.net, powered by Joomla! & Afterburner, GDPR