Náramek s drátovanými čtyřlístky a vsazenými korálky

Moje práce pro časopis Korálki:

naramek koralky postup naramek

Potřeby:

 • měděný lakovaný drát 0,8 mm a 0,4 mm
 • korálky – tzv. praskačky
 • ketlovací kleště
 • štípací kleště
 • kleště se zoubky

Postup:

Čtyřlístek

 1. Na konci drátu stočte očko. (obrázek 1)
 2. Uchopte drát do kleští těsně vedle stočeného očka. Kleště držte ve svislé poloze čelistmi nahoru. Volný konec drátu je vlevo a stočené očko vpravo ve vodorovné poloze a je otočené směrem od vás. Obtočte volný konec drátu okolo vzdálenější čelisti kleští. (obrázek 2)
 3. Uchopte volný konec drátu do kleští těsně vedle stočených oček. Volný konec drátu je opět vlevo a vpravo vedle kleští jsou dvě očka, která tvoří písmeno „B“. Obtočte volný konec drátu okolo vzdálenější čelisti kleští. Drát veďte spodem. Na drátu tím vznikne trojlístek. (obrázek 3)
 4. Nyní vezměte drát tak, aby byl volný konec vlevo a trojlístek vpravo. K vám směřují dvě očka a od vás jedno. Do levého dolního očka vsuňte jednu čelist kleští. Znovu obtočte vzdálenější čelist kleští a tentokrát veďte drát vrchem. Drát zaštípněte tak, aby se nekřížil s jinými dráty. (obrázek 4)

Vsazený korálek

 1. Na silný drát natočte drát slabý. Začátek slabého drátu nechte alespoň 15cm dlouhý. Použijete ho ještě pro zpevnění. Na konci silného drátu udělejte háček. Konec slabého drátu, který je blíž udělanému háčku uštípněte. Ohnutí silného drátu, tzv. kolínko, nechte volné. (obrázek 5)
 2. Na vytvořený háček navlečte korálek. Potom pevně stiskněte kolínko pod korálkem do kleští. Obtočený drát omotejte okolo korálku. (obrázek 6)
 3. Volný slabý drát provlečte kolínkem a několika otočkami vsazený korálek zpevněte. Nakonec vytvořte očko na zavěšení. (obrázek 7)

Spojovací kroužky

 1. Natočte silný drát například na pletací jehlici a vytvořte tím tvar „pružinky“. (obrázek 8)
 2. Z této „pružinky“ oddělujte štípacími kleštěmi jednotlivé kroužky. (obrázek 9)

Složení náramku

 1. Jednotlivé čtyřlístky spojte k sobě vyrobenými kroužky. Na každý čtyřlístek připevněte jeden vsazený korálek.
 2. Nakonec přidejte zapínání.

Katalog odkazů aaa-katalog.cz Alfa Elchron Slovenský vyhľadávač BEST.SK Citysearch.cz Catalog Clonet - evropský katalog  Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz ONCZ.NET Qkatalog, katalog, katalog stránek, katalog firem, obchodů, qkatalog.cz Topweby.net ZDROJ.cz - katalog odkazů Zeewa.cz - váš internetový katalog stránek a vyhledávač

© 2014 Dílna Kajjka, template & programming by ALPOD.net, powered by Joomla! & Afterburner, GDPR